Lajme të Fundit

7 Comments on Manifesti Politik i Bleta Shqiptare

  1. Ju lutem na dërgoni adresën apo kontakt nr që të bashkohemi në lëvizjen tuaj.
    Unë jam një intelektual i pa angazhuar dhe po më pëlqejnë idetë tuaja

  2. Populli shqiptar esht i lodhur dhe i zhgenjyer qe ne koh tè turkut deri me sot. Ì njeh manifestet dhe historine. Jo teori. Kush esht burr te vij dhe tè zbatoj ate qe propozon. Jo nga larg me digjet zemra per atdhe. Nga nje patriote qe e do shqiprin che shqiptaret

  3. Pershendetje, jam nje qytetar shqiptar nder te paret qe jam ngritur kunder regjimit komunist, por si kane rrjedhur ngjarjet, jam terhequr dhe bej me teper indiferentin, sepse sot me teper se kurre eshte evidente nje lufte klasash ndryshe nga koha e komunizmit, kur te burgosnin, internonin, pushkatonin etj etj. Sot po fole kunder pushtetit, te heqin nga puna, ne se je ne pune, nese nuk je kerkojne ke anetar te familjes ke ne pune qe ta heqin nga puna, ne se ke biznes te leshojne ne kurriz turli lloj taksidari qe te te falimentojne etj etj, thjesht te presin te gjitha burimet e jetes qe ta mbyllesh gojen. Te gjithe e diskutojme ndermjet shokesh kete gjendje, por asnjerit nuk ja mban ti kundervihet ketij lloj bataku ku jemi sot. Ky quhet PUSHT et. Ndaj te njejtat ide e mendime me manifestin tuaj dhe i gatshem ti bashkohem levizjes tuaj. (Uroj qe te mos jete vetem demagogji). Nga kjo lloj demokracie qe kemi eshte i zhgenjyer mbare populli. Sot kemi ne pushtet nipat e mbesat e ish byrose politike, dje kishim nje pale te tjere qe kishin te njejtin orientim me keta te sotmit, neser mund te vijne palaco e klloune qe i pershtaten cdo lloj partie, mjafton qe te fitojne leke me cdo lloj menyre.

  4. Pershendetje per nismen ne emigrantet duhet te kemi zerin tone ne politikberjen ne shqiperi dhe ky ze duhet e do te jete me vlere po menyra e vetme eshte perfaqesimi apo onkurimi me nje apo disa levizje apo parti [politike per te filluatr te sherojme plaget e krijuara nga vete ne te keqen nuk mund ta beje vetem paria por jane mijra te tjere poshte militante taksidare polica pedagoge doktore gjykates avokate tregetare biznesmene faturista te ujit korentit etj pra le te perpiqemi ti sherojme keto plage dhe e mira behet me lehte e me shpejt se e keqja per ate nivel te korrupsionit e krimit qe eshte me shqiperi nuk eshte e lehte por jo e pa mundur pavaresisht dyshimeve qe mund te kene shume per kete levizje te re le te fillojme ta ndihmojme ne kemi shume fuqi se kemi njerezit tone atje qe na I degjojne fjalen dhe kane besim ke ne ne jemi shume dhe ne nuk duhet te rime te terhequr e vetem te kritikojme pasi e keqja ose paria kete don ne duhet te veprojme pra ne vertet kemi fuqi jemi shume e duam atdheun tone e njohim dhe duan miresime shtet ligjor humanizmin

  5. So mund ta dimoje Bleten Te na jame meme Te fotrte..

  6. Punë të mbarë!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Shpërndajeni Nëse Ju Pëlqen!