Lajme të Fundit

Pse nuk protestoj!

Nga Fatmir Bardhoci

Aleanca e mafies antikombetare del hapur! Aleanza e emerimit te gjyqesorit te korruptuar dhe mbrojtjes se tyre!
Nese do te ishte neser nje proteste e organizuar nga shoqeria civile(ne fakt nuk egziston sepse jane te gjithe te politizuar qe ushqehen nga hambaret roze dhe blu te mbushur nga vjedhjet e djerses se emigranteve dhe te pasurise publike) une do te isha i pari qe do te protestoja.
Nese do te behej nje proteste per te shprehur pakenaqesine per ritmet e ngadalta te rritjes ekonomike,
per rritjen e kriminalitetit,
per moszbatimin e ligjit,
per kapjen e cdo qelize shteterore nga mafia e pushtetit,
per perjashtimin dhe heqjen e te drejtes se votes se me shume se gjysmes se popullsise shqiptare ne mergim,
per shkeljen e kushtetutes, moslejimin e votimit te emigranteve,
per mos denimin e politikaneve qe e shkaterruan Shqiperine etj etj,
une do te kisha ardhur ne kembe qe nga Amerika ne Tirane.
Por te mbeshtesesh nje proteste per te demtuar kundershtarin politik dhe te tentosh te marresh pushtetin me dhune, per orekse te disa politikaneve qe nuk e gezojne te drejten e pushtetit sepse kane humbur respektin ne popull, kjo eshte krim.
Dje kerkonin Saliun ne burg sot i “kane dhene pafajsine”
Dje e kerkonin Meten ne burg sot enderrojne ta kene per vehte mjafton te jene ne pushtet.
Nje proteste neser, qe do te organizohet edhe nga shoqata me emrin e pamerituar per shkak te akteve antikombetare, Aleanca Kuq e Zi.
Kreshniku i fushave, per interesat e tij manjake, per te folur njehere ne Kuvend, ka marre persiper ta”djegi”Shqiperine.
Dje me nje Parti, te drejtuar nga njerez me mend dhe me zemer atdhetaresh,
sot te katandisur ne nje shoqate qe vetem ne letra qendron Parti dhe mbush radhet e saj nga anetare te
PD-se, i eshte bashkuar koalicionit te PD, asaj qe nuk la gje pa i thene duke shpresuar qe te fitonte nje deputet ne zgjedhjet e para 4 viteve.
Parulla pseudoatdhetare do te kete me shumice neser, por njerez atdhetare aspak.
Njerezit qe e duan atdheun, protestojne paqesisht 4 vite dhe shprehin pakenaqesite e tyre per politikat qeverisese, punojne 4 vite dhe fitojne besimin e popullit qe ne zgjedhjet e ardheshme te marrin voten e tij.
Njerezit qe e duan atdheun, nuk jane pederaste, bashkepunues me pedofile qe duhet te ishin te izoluar prapa hekurave, qe hedhin fishekzjarre me tym me ngjyra neper rruget e Tiranes per te treguar destabilizim, por presin edhe 4 muaj dhe punojne per te fituar besimin e popullit.
Ata qe nuk fitojne dot me vote,
kerkojne ta marrin pushtetin me dhune!
Populli ne mase duhet ti bojkotoje keto funderrina qe po keqperdorin parimet demokratike, ne emer te nje partie me emer demokratik dhe po shkaterrojne imazhin e kombit ne emer te nje shoqate qe duhet te punonte per bashkimin e kombit dhe jo per interesa te uleta politike duke lepire ate qe ka vjellur per 4vite.
Si nje demokrat ne shpirt, por i keqqeverisur nga demokratet komuniste te maskuar qe vrane te gjithe ata qe kerkonin demokraci ne Shqiperi, ju bej thirrje te dashur miq qe ta bojkotoni kete proteste neser ne Tirane.
Ora e burgut per ata qe e shkaterruan Shqiperine po afrohet.
Kjo proteste ka si qellim destabilizimin e vendit dhe shpetimin e klikes mafioze te drejtuar nga Berisha.
Demokratet e vertete i kane vrare, i kane larguar nga Shqiperia, i kane manipuluar.
Ne Shqiperi sot ka vetem dy klasa politike, ajo qe mbi ngjyren e kuqe te komunizmit ka vene nje pelhure blu dhe tjetra qe ngjyren e kuqe te komunizmit e ka holluar me ngjyre blu dhe ka dal roze!
Shqiperise sot i duhen demokrate, atdhetare, i duhen ata qe duan nje Shqiperi si gjithe Evropa, i duhen Bijte e tyre qe ua kane tretur rrugeve te botes, ata qe qellimisht i bejne te ndjehen te huaj ne vendin e tyre.
Nje qeveri me bijte tuaj me te mire, te rinj intelektuale te shkolluar ne universitetet me te mira ne bote, njerez qe nuk e njohin komunizmin, nuk e njohin Korrupsionin, nuk e njohin blerjen e votave me leket e Serbeve dhe Grekeve, me leket e fituara nga malet me hashash, me leket e vjedhura nga bankat, rezervat e emigranteve te fituara me shume djerse dhe gjak rrugeve te botes, njerez qe duan ti qojne ne vend parimet demokratike te te vrareve nga dora e ketyre maskarenjve qe mbajne Shqiperine peng, si Azem Hajdari, Sokol Olldashi etj.
Kreshnik, larg duart e pista nga Shqiperia!
Aleanca Kuq e Zi eshte e shqiptareve jo prone personale e jotja.
Aleanca te mbeshteti sepse kerkoje drejtesi dhe Berishen ne burg.
Tani ti shkele parimet baze, je bere vete per burg! Je bere nje me kriminelin qe e padite vete!

Na Ndiqni dhe pëlqeni faqen tonë
0

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Shpërndajeni Nëse Ju Pëlqen!